4-15
Lutego
2019

Oczko w oczko – warsztaty

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjno-warsztatowych „OCZKO W OCZKO – sztuka heklowania”. Zajęcia skierowane są do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych oraz do przedszkolnych grup zerowych, a odbywać się będą w przestrzeni nowo otwartej wystawy czasowej „Koronkowa robota. Piękno splecione z tradycją”.

Uczniowie zwiedzając wystawę czasową pt. „Koronkowa robota…”, zapoznają się historią koronki oraz zobaczą na przykładzie prezentowanych elementów ubioru i wystroju wnętrz jak tradycja przeplata się ze współczesnością, mieszczański szyk z kulturą ludową.

Wciąż żywa tradycja koronkarstwa inspiruje współczesnych do wykorzystywania motywu koronki w zupełnie nowej odsłonie – m.in. przy tworzeniu biżuterii, wyrobów ceramicznych, a nawet street artu.

Uczestnicy podczas warsztatów będą wykonywać ceramiczne ozdoby z motywem koronki, dodatkowo każda grupa stworzy fragment koronki, który przyczyni się do powstania dużej wspólnej koronkowej instalacji, która zwieńczy cykl warsztatów.

Zgłoszenia na zajęcia przyjmuje sekretariat muzeum nr tel. 33/842-44-27. Koszt: 7 zł od dziecka.

Więcej informacji w załącznikach:

Pierwszy tydzień grupy przedszkolne (04 – 08.02.2019)

Oczko w oczko sztuka heklowania – przedszkola

Drugi tydzień grupy szkolne (11 – 15.02.2019)

Oczko w oczko sztuka heklowania – szkoły