Kwietnia

2 spotkanie – Niepodległa 2018

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Zamek w Oświęcimiu przygotowało projekt „Niepodległa 2018” w ramach którego będą odbywać się wykłady, warsztaty oraz wydarzenia artystyczne.

Na spotkaniach zostaną zaprezentowane wybrane zagadnienia związane z okresem walk Polaków o niepodległość w trakcie I wojny światowej, poszerzonych o lokalną historię Oświęcimia.

Za nami inauguracja projektu i pierwsze spotkanie, które odbyło się w lutym 2018 roku.

Na kolejne wydarzenie z cyklu NIEPODLEGŁA 2018 zapraszamy 22 kwietnia br. (niedziela) o godzinie 15.00

Tematem będzie FOTOGRAFIA Z FRONTU – czyli postęp w dziedzinie fotografii w czasie I wojny światowej i jej wpływ na dokumentowanie wydarzeń historycznych.

PROGRAM:

WYKŁAD – „Fotografia frontowa. Legiony Polskie w obiektywie reporterów wojennych” – Andrzej Rybicki (Muzeum Historii Fotografii, Kraków).

WARSZTAT – pokaz wykonywania fotografii w technice kolodionowej – Mirosław Miranowicz.

PREZENTACJA  kolekcji starych aparatów fotograficznych –Wiesław Pidło.

3 SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 1 LIPCA 2018 g. 15.00, pt. „Rozwój techniki wojennej – lotnictwo”.