Lipca

3 spotkanie niepodległa 2018

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Zamek w Oświęcimiu przygotowało projekt „Niepodległa 2018” w ramach którego odbywają się wykłady, warsztaty oraz wydarzenia artystyczne.

Na spotkaniach prezentowane są wybrane zagadnienia związane z okresem walk Polaków o niepodległość w trakcie I wojny światowej, poszerzonych o lokalną historię Oświęcimia.

Na kolejne wydarzenie z cyklu NIEPODLEGŁA 2018 zapraszamy 1 lipca br. (niedziela) o godzinie 15.00

Tematem będzie LOTNICTWO w okresie I wojny światowej i jego wpływ na Niepodległość.

PROGRAM:

WYKŁAD – „Udział lotnictwa w odzyskaniu Niepodległości” –  Jarosław Dobrzyński (Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie).

WARSZTAT MODELARSKI – sklejanie drewnianych modeli samolotów.

ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY!

Ostatnie spotkanie w ramach projektu „Niepodległa 2018” odbędzie się 11 listopada – POLSKA NIEPODLEGŁA – skutki geopolityczne I wojny światowej i rola Oświęcimia w kształtowaniu się granic niepodległej Polski.