Września

4 Targowisko Staroci – rzeczy z duszą

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na 4 TARGOWISKO STAROCI „Rzeczy z duszą” , to wydarzenie organizowane w ramach Jesieni Oświęcimskiej, które odbędzie się 24 września (niedziela) w godzinach od 11.00 – 17.00.

Zapraszamy do Muzeum Zamek, gdzie na dziedzińcu zamkowym będzie można spotkać stoiska z antykami, monetami, banknotami, porcelaną, bibelotami, obrazami, medalami. Nie zabraknie białej broni, starych książek i dokumentów.

O swojej pasji do rowerów podczas targowiska opowiedzą członkowie BBS Bike z Ostrowa Świętokrzyskiego. Zaprezentują nam warszawską rikszę osobową z lat 40tych, oczywiście z rikszarzem w stroju cyklisty z okresu przedwojennego. Będzie również replika bicykla z drugiej połowy XIX wieku, eleganckie cruisery w stylistyce klasycznych Beach cruiserów z lat 50/60tych.

W tym dniu zapraszamy na otwarcie wystawy Remigiusza Dulki, oświęcimskiego artysty rzeźbiarza, która będzie prezentowana do marca 2018 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 15.00 w wieży zamkowej.

W zamku będzie możliwość  obejrzenia  nowo otwartej wystawy czasowej pt. „Andrzej Patrycy Nidecki – humanista, filolog, oświęcimianin”, zapraszamy również do zwiedzania ekspozycji muzealnych.

BANER NIDECKI

Najmłodszych zapraszamy do muzealnego namiotu edukacyjnego, będziemy tworzyć zielnik wzorując się na Herbarzu Szymona Syreniusza z roku 1613. Spróbujemy sił w pisaniu gęsim piórem i w kopiowaniu roślin.

PROGRAM:

• Stoiska z antykami, monetami, banknotami, porcelaną, bibelotami, obrazami, medalami. Nie zabraknie białej broni, starych książek i dokumentów.
  • Stoisko rikszarza.
  • 15.00 – Wernisaż wystawy rzeźby Remigiusza Dulki (wieża zamkowa)
  • Zwiedzanie ekspozycji muzealnych, wieży zamkowej i wystawy czasowej „Andrzej Patrycy Nidecki, humanista, filolog, oświęcimianin”.
  • Strefa dla najmłodszych – muzealny namiot edukacyjny.

Wstęp wolny! ZAPRASZAMY.

4TARGOWISKO