Września

4 Targowisko Staroci

Targowisko Staroci po raz czwarty przyciągnęło do Muzeum Zamek wielu miłośników rzeczy z duszą. Mimo niezbyt dobrej pogody wystawcy rozstawili swoje zbiory na dziedzińcu zamkowym jak i w sali reprezentacyjnej muzeum. Na stoiskach nie zabrakło pięknych serwisów i figurek porcelanowych, zegarów, obrazów, srebra, mebli, płyt winylowych, biżuterii czy banknotów i monet. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcją była replika  rikszy z lat 40tych, którą można było się przejechać, a fantastycznie prezentujące się cruisery w stylistyce klasycznych Beach cruiserów z lat 50/60tych wzbudzały zainteresowanie miłośników rowerów.

Jednym z punktów wydarzenia było otwarcie wystawy rzeźby Remigiusza Dulki, wernisaż odbył się na szczycie wieży zamkowej.

Natomiast w piwnicach zamkowych najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych – próbowali swych sił w pisaniu gęsim piórem tworząc zielnik na wzór herbarza Szymona Syreniusza.

Oczywiście można było zwiedzać w tym dniu wybrane ekspozycje muzealne i wystawy czasowe.

Foto relacja z wydarzenia: