Września

5 Targowisko Staroci

Kolejny raz podczas obchodów związanych z jesienią oświęcimską w mieście, Muzeum Zamek zorganizowało Targowisko Staroci „Rzeczy z duszą”. Na dziedzińcu zamkowym mimo chłodnej i wietrznej pogody ustawiono stoiska z antykami, monetami, banknotami, porcelaną, bibelotami, obrazami. Nie zabrakło, starych książek,  dokumentów i mebli.

Dla najmłodszych przygotowano jesienne warsztaty plastyczne, nawiązujące tematem do nowo otwartej wystawy czasowej przygotowanej z okazji jubileuszu poczty w Oświęcimiu. Dzieci wykonywały gołąbka pocztowego, jak i miniaturowego „jeżyka listonosza” z szyszek. Można było wykonać także tradycyjne ludziki z kasztana.

Muzeum było otwarte dla zwiedzających, można było zobaczyć wystawę „Ludzie listy piszą…200 lat poczty w Oświęcimiu”, stałe ekspozycje oraz wieżę zamkową.