07
Lutego
2020

Bal Karnawałowy dla dzieci

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na BAL KARNAWAŁOWY NA ZAMKU – RYCERSKA PRZYGODA, podczas którego będzie można spotkać się najprzedniejszymi rycerzami oraz damami dworu.

Rycerze zaprezentują walkę, a uczestnicy balu sami będą mieli okazję zaprezentować swój kunszt na wieczną chwałę i  wyzwać kogoś na honorowy pojedynek z użyciem bezpiecznych mieczy sportowych. Ponad to odbędzie się prezentacja różnych typów średniowiecznego uzbrojenia – a za znajomość ów zbroi i oręża być może jakieś pasowanie czeka?

Na balu nie może zabraknąć pięknych strojów, dlatego też, odbędzie się mały konkurs modowy oraz będzie możliwość przymierzenia strojów z epoki wieków średnich zarówno przez dzieci jak i ich dorosłych opiekunów – rodzice także zostaną wciągnięci do wspólnego biesiadowania!

W programie czeka na uczstników szereg atrakcyjnych animacji, aby gawiedź rozbawić: przekuwanie balonów szpadą, kręcenie szczura,  taniec ze średniowiecznymi gaciami. A jako, że o tańcu mowa – nauka będzie tańców dawnych i integracyjnych – jak to na bal karnawałowy przystało!

Bal karnawałowy organizowany jest w ramach Ferii na Zamku, pt. „Zimowe bale, pochody i maskarady – jak bawiono się w karnawale”.

Termin i miejsce: 7 luty 2020r. (piątek),  godz. 17.00 – 19.00, Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Koszt: 10 zł od dziecka (opiekunowie bezpłatnie).

Zapisy na bal przyjmuje sekretariat Muzeum pod numerem tel. 33 842 44 27.

Liczba uczestników ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.