Września

Bez szkolnej ławy – edukacja muzealna

Muzeum Zamek w Oświęcimiu od 2014 roku prowadzi cykl całorocznych warsztatów edukacyjnych BEZ SZKOLNEJ ŁAWY. Zajęcia skierowane są do dzieci z przedszkolnych grup zerowych i uczniów szkół podstawowych. Oferta z roku na rok wzbogacana jest o nowe tematy i projekty.

Warsztaty związane są z tematyką historyczną, w tym historią miasta Oświęcim oraz etnograficzną. Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni i twórczej kreatywności uczestników, zachęcenie do poznawania dziedzictwa miasta Oświęcim, pielęgnowania zwyczajów i obrzędów oraz dostarczania wiedzy i informacji na temat dziejów Polski i świata. Warsztaty składają się zawsze z dwóch części: merytorycznej z prezentacją multimedialną oraz plastycznej – twórczej.

Zapisy będą przyjmowane od 7 stycznia 2019 r. pod numerem tel. 33 842 44 27 (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja).

Zapraszamy także na lekcje muzealne do RATUSZA, drugiego oddziału Muzeum Zamek w Oświęcimiu. Oprócz lekcji muzealnych zachęcamy do zwiedzania wystawy stałej „W przestrzeniach historii. dzieje miasta Oświęcimia”.

Zainteresowane grupy prosimy o rezerwację pod numerem telefonu +48 / 787 915 911.

Kontakt oraz więcej informacji:

e-mail: ratusz@muzeum-zamek.pl,  www.ratusz-oswiecim.pl,  www.muzeum-zamek.pl

Zapraszamy do zwiedzania Ratusza.

Fotorelacja z niektórych przeprowadzonych w muzeum warsztatów i lekcji muzealnych.