24
Grudnia
2017

Boże Narodzenie 2017

Nadchodzi czas odpoczynku, radości i spokoju w gronie najbliższych, święta Bożego Narodzenia. Muzeum Zamek pragnie podziękować Państwu za współpracę z Muzeum, aktywny udział w wydarzeniach, koncertach, warsztatach, wystawach oraz niezastąpioną pomoc w pielęgnowaniu i ochronie dziedzictwa kulturowego naszego miasta.

Pragnąc umilić Państwu ten czas i zrobić małą niespodziankę, przygotowaliśmy sesję zdjęciową, której efektem jest kartka świąteczna z najserdeczniejszymi życzeniami Bożonarodzeniowymi.

Do sesji fotograficznej zaprosiliśmy Państwa Justynę i Pawła Rychlik, współpracujących z nami już od kilku lat, rekonstruktorów strojów dawnych, prowadzących Pracownię Kostiumologii i Krawiectwa Artystycznego Mme Chantberry. Do zdjęć wykorzystano rekonstrukcje strojów: Męski – Kontusz i Żupan, lata 70′ XVIII w., Suknia kobiety – retrousse a la polonaise, lata 60′ XVIII w., Suknia dziewczęca – a la anglaise, lata 70′ XVIII w. Ozdobą wnętrza salonu była makata Buczacka, a strój męski przepasano pasem kontuszowym z Persjarni Zambrzyckich, wyroby z tej manufaktury możemy zobaczyć obecnie na wystawie czasowej „Pasy Kontuszowe, atrybut Polskiego stroju szlacheckiego” w naszym muzeum.

Zdjęcia odbyły się we wnętrzach ekspozycji stałej Muzeum Zamek w Oświęcimiu, a fotografie wykonał Ryszard Gałgan.