21
Sierpień
2016

Emanacje 2016

EMANACJE 2016 to IV edycja festiwalu muzyki organizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Festiwal EMANACJE jest wydarzeniem muzycznym niezwykłym pod względem bogactwa oferty koncertowej, wyjątkowości artystów wykonawców, a także zasięgu geograficznego.

Koncerty odbywają się w Lusławickim Centrum, małopolskich dworkach, zamkach, muzeach i instytucjach kultury całego regionu w tym, po raz kolejny, w Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

http://www.emanacje.pl/#

Sercem przedsięwzięcia i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz. Wykonawcami są znakomite zespoły orkiestrowe i chóralne, dyrygenci, soliści i kameraliści oraz utalentowani i utytułowani artyści młodego pokolenia.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza w dniu 21 sierpnia o godzinie 18.00 na koncert kwartetu smyczkowego DIVERSO, zdobywcę nagrody specjalnej Europejskiego Centrum Muzyki im. K. Pendereckiego na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Beethovena w Lusławicach.

Koncert odbędzie się w sali reprezentacyjnej muzeum, wstęp wyłącznie za zaproszeniami (do odbioru od 15 lipca w kasie muzeum). Ilość ograniczona!!!

Repertuar

Johannes Brahms – kwartet smyczkowy c-moll op. 51, nr 1

Andrzej Panufnik – III kwartet smyczkowy „Wycinanki”

Grażyna Bacewicz – IV kwartet smyczkowy

Zdjęcia z koncertu:

Diverso

Kwartet smyczkowy Diverso założony został w 2013 roku w wyniku inicjatywy czwórki młodych artystów: Zofii Łodygowskiej (vc), Magdaleny Krawczuk (vla), Dagmary Foryś i Marcina Ostrowskiego (vln). Członkowie kwartetu mają na koncie nagrody na konkursach muzyki kameralnej na licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach solowych. Jako zespół podjęli studia kameralistyczne na Universitaet der Kuenste w Berlinie w klasie słynnego kwartetu ARTEMIS. Są laureatami berlińskiej edycji programu Yehudi Menuhin Live Music Now oraz stypendium „Młoda Polska”.

Diverso Strinq Quartet to klasyczny kwartet smyczkowy. W repertuarze znajdują się arcydzieła kameralistyki: kwartety Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Brahmsa, Bartoka, Janacka, Szostakowicza, Bacewicz, Szymanowskiego, Panufnika, Schnittke, oraz muzyka filmowa. W swojej działalności poświęcają szczególną uwagę jakości dźwięku i bogactwu interpretacji.

Nazwa zespołu oznacza „różnorodność”, co odnosi się zarówno do charakteru artystów, jak i ośrodków muzycznych, w których zdobywali mistrzowskie szlify: Poznania, Berlina, Wrocławia i Manchesteru. W trakcie krótkiej i intensywnej współpracy włączyli do repertuaru szeroki zakres arcydzieł muzyki kameralnej od Haydna do współczesności.

ce403d576501dcb29e7808ff59728815