21
Lipca
2019

Emanacje 2019

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na koncert z cyklu Zamkowe Wieczory Muzyczne w ramach Festiwalu Muzyki Emanacje 2019. Organizatorem koncertu jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W tym projekcie Muzeum Zamek w Oświęcimiu bierze udział po raz szósty, od 2014 r.

Tegoroczny koncert w wykonaniu Hayoung Choi, południowokoreańskiej wiolonczelistki odbędzie się w dniu 21 lipca 2019 o godzinie 18.00.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie muzeum Zamek oraz Ratusz od 1 lipca.

Festiwal EMANACJE jest wydarzeniem muzycznym niezwykłym pod względem bogactwa oferty koncertowej, wyjątkowości artystów wykonawców, a także zasięgu geograficznego.

W ramach siódmej edycji Festiwalu, w okresie od 30 czerwca do 1 września 2019 roku, na terenie całego województwa małopolskiego zostanie zaprezentowanych 30 koncertów. Sercem przedsięwzięcia i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Pierwsza edycja festiwalu EMANACJE odbyła się w 2013 roku – roku jubileuszu 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Europejskie Centrum Muzyki w kooperacji z kilkudziesięcioma partnerskimi instytucjami kultury przygotowało wówczas 80 koncertów i spektakli festiwalowych. W kolejnych latach utrwaliła się formuła festiwalu obejmująca corocznie 30 wydarzeń. W miesiącach letnich festiwalowe wydarzenia odbywają się w każdy weekend oferując małopolskiej publiczności i gościom regionu bogatą ofertę muzyczną w wykonaniu najlepszych muzyków młodego pokolenia oraz ich mistrzów.

Fotorelacja z recitalu

Hayoung Choi

Południowokoreańska wiolonczelistka urodzona w Bielefeld w Niemczech w 1998 roku. W wieku trzynastu lat zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Johannesa Brahmsa w Austrii, gdzie została najmłodszą laureatką w dotychczasowej historii konkursu. Zdobyła także pierwsze nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym Antonio Janigro w Chorwacji i Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym Justus Dotzauer w Niemczech. Podczas kursów mistrzowskich wiolonczeli w Kronberg otrzymała nagrodę „Landgrave of Hesse” i „Leyda Ungerer Music Prize”. Ostatnio zdobyła I nagrodę i dwie nagrody specjalne na prestiżowym III Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Krzysztofa Pendereckiego w Polsce. Jako solistka występowała z wieloma orkiestrami m.in.: z Kremerata Baltica Orchestra, Camerata Salzburg, Frankfurt Opera Orchestra, Barcelona Chamber Orchestra, London Trinity Labans Conservatoire Orchestra, Bucheon Philharmonic Orchestra, Sungnam Philharmonic Orchestra i Suwon Philharmonic Orchestra. Hayoung Choi była zapraszana do udziału w prestiżowych festiwalach muzycznych, takich jak City of London Festival w Anglii, Amsterdam Cello Biennale w Holandii, Kronberg Cello Festival w Niemczech, Prades Pablo Casals Festival we Francji, Beijing Supercello Festival w Chinach i Artdialog Festival w Szwajcarii. Od 2017 r. kontynuuje naukę w Akademii Kronberga pod kierunkiem prof. Wolfganga Emanuela Schmidta. W tym samym roku Hayoung Choi została członkiem wydziału tegoż Konserwatorium.

PROGRAM:

Jan Sebastian Bach – Suita nr 6, D-dur, BWV 1012

Prelude

Courante

Sarabande

Gigue

Krzysztof Penderecki – Divertimento na wiolonczelę solo

Serenade

Scherzo

Notturno

Sarabande

Tempo di valse

Aria

Gaspar Cassado – Suita Wiolonczelowa