17
Grudnia
2019

Idą święta – wystawa

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza do Ratusza na otwarcie wystawy czasowej Idą Święta. To kolejna odsłona twórczości członków Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Grupa na Zamku”, tematem będzie piękny czas Bożego Narodzenia, oprócz obrazów, rzeźb, zielonej choinki, członkowie stowarzyszenia przedstawią własne ozdoby i dekoracje świąteczne.

Wernisaż wystawy odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godzinie 16.00, wstęp wolny.

Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” to pasjonaci, ludzie wrażliwi na piękno, artyści amatorzy. Od 30 lat tworzą i promują miasto Oświęcim, są ambasadorami piękna ziemi oświęcimskiej, stale obecni w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Stowarzyszenie organizuje warsztaty, plenery, konkursy, uczestniczy w festynach, corocznym Jarmarku Kasztelańskim, Święcie Miasta Oświęcim, współpracuje z instytucjami miejskimi we wspólnych przedsięwzięciach.


Choć za oknem zimy nie widać, na obrazach twórców z grupy RSTK można podziwiać białe pejzaże, krajobrazy, ośnieżone drzewa i domy, wesołe bałwany i portret Św. Mikołaja. Wystawę -Idą Święta –  można zwiedzać do końca stycznia 2020 r. w Ratuszu, zapraszamy.

Relacja fotograficzna z wernisażu:

Przygotowania do wernisażu: