05
Wrzesień
2015

II targowisko staroci

Muzeum Zamek w Oświęcimiu po raz drugi w ramach obchodów Jesieni Oświęcimskiej organizuje targowisko staroci „Rzeczy z Duszą”.

Targ staroci odbędzie się 20 września 2015 (niedziela) w godzinach 10.00 – 17.00. Na dziedzińcu zamkowym prezentowane będą stoiska hobbystów z antykami, monetami, porcelaną, prasą, obrazami, medalami, książkami itp. Będzie można zobaczyć stare motory, skamieliny, dzwony i wikliniarza przy pracy.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – najmłodszych zapraszamy na jesienne warsztaty.

baner FB

Przygrywać będzie kapela podwórkowa „Śląskie Bajery” z Ornontowic. Zespół który stara się uprawiać muzykę „podwórkową”, co podkreśla instrumentalny skład oraz tematyka piosenek. Muzycy zespołu od samego początku postawili na bogaty wielogłosowy wokal, który z czasem stał się cechą charakterystyczną i atutem zespołu.

320574_204422119620594_713543_n

Nie zabraknie smakowitej waty cukrowej, która podawana będzie z za XIX wiecznej KOMODY. Będzie pajda chleba i coś na ząb, a do popicia woda z sokiem z SATURATORA.

stylowa_wata2

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również otwarcie wystawy czasowej „NA STRYCHU ZNALEZIONE”, promująca pasje kolekcjonerskie mieszkańców Oświęcimia. Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 15.00. Wystawa kolekcjonerska to ekspozycja różnorodnych, bezcennych i niecodziennych obiektów, pamiątek z przeszłości gromadzonych przez lokalnych kolekcjonerów.

Wystawę będzie można zwiedzać w Muzeum Zamek w okresie od 20.09 – 22.11.2015 r.

na strychu baner

Podczas tego wydarzenia WSTĘP WOLNY na ekspozycje muzealne oraz wieżę zamkową – zapraszamy.