Czerwca

Inklinacje wernisaż jednej pracy

Wystawa INKLINACJE – wernisaż jednej pracy, to siódma edycja twórcza środowiska artystów związanych z Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu. Muzeum Zamek w Oświęcimiu po raz drugi dołączyło do projektu, którego inicjatorem i organizatorem jest profesor Adam Pociecha z ASP w Katowicach oraz Robert Dudek wykładowca w wiśnickim plastyku.

Ekspozycja prezentuje dzieła z szerokiego obszaru sztuki, od malarstwa po animację. Wyróżnia się bogactwem technik plastycznych, różnorodnością podejmowanych tematów,  odmiennością artystycznej narracji. Projekt  będzie pokazywany w jedenastu placówkach muzealno-galeryjnych w całej Polsce.

W wystawie bierze udział 55 artystów z kraju i z zagranicy, niektórych z nich mogliśmy spotkać podczas wernisażu.

Artyści których prace prezentujemy na wystawie: Ela Ciępka, Marek Dudek, Robert Dudek, Czesław Dźwigaj, Adam Faglio, Renata Gandziarowska-Matylla, Marzena Gruszczyńska, Wojciech Hyży, Ilona Herc, Ewa Janus, Izydor Wojciech Jaskółka, M. Cieplińska-Jaglacz, Andrzej Wampa Karbiński, Grzegorz Kapcia, Agnieszka Karecka, Jerzy Kenar, Paweł Kotowicz, Małgorzata Krzywdziak, Zbigniew Krzywdziak, Ewa Kutermak-Madej, Leszek Lewandowski, Maciej Linttner, Andrzej Łabuz, Magdalena Kotara-Marmur, Krzysztof Miecznikowski, Waldemar Mitrowski, Benedykt Możdżeń, Eugeniusz Molski, Józef Murzyn, Kazimierz Olchawa, Krystyna Olchawa, Zbigniew Polasiak, Adam Pociecha, Zofia Rola-Wywioł, Ewa Rosiek-Buszko, Agata Rościecha-Kanonik, Kazimierz Pawlak, Aleksander Pieniek, Grzegorz Sitek, Robert Sowa, Damian Styrna, Andrzej Strach, Zbigniew T. Szmurło, Wojciech Szybist, Andrzej Szewczyk, Oliwia Strzopa, Jerzy Tomala, Joanna Warchoł, Paweł Warchoł, Marek Wawrzkiewicz, M. Anita Werner, Zdzisław Wójcik, Stanisław Wywioł, Agnieszka Świerzowicz Maślaniec, Jerzy Ruciński.