16
Lutego
2020

Koncert Cuarteto ReTango

„Tango to smutek, który się tańczy”… Enrique Santos Discépolo.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na koncert w wykonaniu Cuarteto Re!Tango, który odbędzie się w niedzielę 16 lutego o godzinie 17.00 w sali reprezentacyjnej muzeum.

W koncercie wystąpi Paweł A. Nowak, autor wystawy „Akordeon w Polsce i na świecie”, którą będziecie mogli Państwo zwiedzić zaraz po występie artystów. Podczas kuratorskiego oprowadzania po ekspozycji, o swojej pasji i miłości do akordeonu opowie sam autor.

Bilety na koncert w cenie 25 zł, do nabycia w kasie muzeum Zamek (ul. Zamkowa 1) oraz w Ratuszu (Rynek Gł. 2).

(…) Milonga Baltica – tak nazywała się założona w 2003 r. przez Pawła A. Nowaka formacja grająca tango, w której krystalizował się styl i myślenie o przekazie emocjonalnym tej muzyki.

Zespół ewoluował i w 2019 r. nowy skład przyjął nazwę Cuarteto Re!Tango.

Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest nowa płyta. Podczas koncertu usłyszymy ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, a efekt wywołuje dreszcze!

Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozerią, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu.

Oni oddychają w rytmie tanga! (Dorota Lulka).

CUARTETO RE!TANGO:

Paweł A. Nowak – bandoneon

Łukasz Perucki – skrzypce

Paweł Zawada – fortepian

Sebastian Wyszyński – kontrabas