14
Stycznia
2018

Koncert Noworoczny

Czas świąteczny za nami wkroczyliśmy w 2018 rok, dlatego Muzeum Zamek pragnie zaprosić na Koncert Noworoczny w nieco innej odsłonie niż „klasyczny wiedeński”, a to za sprawą żeńskiego kwartetu smyczkowego CHILLA QUARTET – czterech młodych, żywiołowych i pełnych energii kobiet.

Podczas występu poczujemy z pewnością nastrój karnawałowy, w repertuarze pojawią się utwory takie jak: Can-Can Offenbacha, składanka walców (nieco inne niż Straussa), ogniste tanga, a także przeboje muzyki filmowej (m.in. Copacabana, Sunrise, Sunset, Zapach kobiety, James Bond) oraz rozrywkowej (m.in. Michael Jackson, Stevie Wonder, Adele).

Koncert odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godzinie 18.00.

Cena biletów 40 zł – do nabycia w kasie muzeum od 11 grudnia 2017 r.

CHILLA QUARTET

Cztery klasyczne instrumenty, nowoczesne brzmienia, elektryzujący wokal i nietuzinkowe aranżacje – tak najprościej można opisać charakter Chilla Quartet.

Żeński kwartet smyczkowy tworzą cztery młode, żywiołowe kobiety. Na ich scenie dominuje nowoczesność – dzięki niej pozwalają słuchaczom poznać na nowo ulubione utwory, ale też pokazują, że współczesna muzyka może brzmieć dobrze również dla konesera klasycznych brzmień.

Nietypowe aranżacje, to nie jedyne, czym zespół potrafi zaskoczyć. Kwartet na scenie przeobraża się w trio smyczkowe, które tworzy tło dla głębokiego głosu Pauliny Lulek – Zielińskiej. Wokalistka i altowiolistka doskonale odnajduje się w roli frontmanki.

Chilla Quartet to niebanalna formacja, która obok miłości do muzyki postawiła sobie cel – odkryć to co znane na nowo, zaskoczyć odbiorców i zarażać dobrą energią.

Skład zespołu:

Joanna Zagajewska – skrzypce I

Magdalena Środula – skrzypce II

Paulina Lulek-Zielińska – altówka / wokal

Katarzyna Wrona – wiolonczela

https://www.youtube.com/user/ChillOutStrings