12
Listopad
2015

Koncert Noworoczny 2016

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu „Amadeus Trio i przyjaciele” w dniu 10 stycznia 2016 r.

„AMADEUS TRIO” zaprezentuje utwory, które weszły już do kanonu Koncertów Noworocznych, stylu karnawałowego, zabawowego czyli związanego z muzyką J. Straussa. Charakterystyczną cechą zespołu jest wierne odtwarzanie strojów tamtych czasów, dla nas muzycy wystąpią w wiedeńskich frakach.

Podczas koncertu usłyszymy również J. Brahmsa, Fr. Lehara, R. Sieczyńskiego oraz arie z operetek w wykonaniu znakomitej sopranistki MAŁGORZATY STRĄG.

Wykonawcy:

Małgorzata Strąg – sopran

Tomasz Gmyrek – klarnet

Łukasz Iskrzycki – klarnet

Tomasz Małkowski – fagot

Joanna Iskrzycka – instrumenty perkusyjne

Dariusz Micorek – fortepian

Koncert odbędzie w dniu 10 stycznia 2016 o godzinie 17.00  i 19.00.

Cena biletu 30 zł, bilety w sprzedaży od 1 grudnia 2015 r. w kasie muzeum. Zapraszamy w godzinach otwarcia muzeum.

Bilety wyprzedane!

Informacje o zespole

Od 1988 roku działa z powodzeniem powstały w Bielsku-Białej zespół kameralny pod nazwą „Amadeus Trio” którym inspiratorem założenia był Łukasz Iskrzycki. Od początku powstania czyli Średniej Szkoły Muzycznej w Bielsku zespół gra w niezmienionym składzie tworzonym przez dwa klarnety i fagot. Zespół stara się poprzez warstwę instrumentalną odtworzyć klimat i styl muzyki czasów klasycznych. Stąd nawiązanie nawet w nazwie zespołu – „Amadeus Trio”- do tej epoki, stosowanie wiernych w szczegółach kostiumów, peruk, ozdobnych pulpitów oraz preferowanie jako miejsce koncertów obiektów muzealnych lub zabytkowych świetnie korespondujących z nastrojem emanującym z muzyki mistrzów tamtych czasów. Stanowi ona bowiem podstawę repertuaru zespołu, który ze szczególnym upodobaniem zajmuje się odtwarzaniem utworów symfonicznych i kameralnych czołowego przedstawiciela klasycyzmu europejskiego Wolfganga Amadeusza Mozarta. Lekki i przyjemny repertuar sprawia że „Amadeus Trio” jest zespołem z równym powodzeniem koncertującym w stylowych wnętrzach jak i w plenerze, w amfiteatrach gdzie często gra w większym składzie, zapraszając na cele projektów różnych muzyków instrumentalistów. Jakkolwiek zespół który kojarzy się z epoką klasyczną wybiega swoją wszechstronnością muzyczną w inne trendy muzyki grając też muzykę romantyczną i filmową.
Koncertuje zarówno w kraju jak i zagranicą w Austrii, Szwajcarii i Niemczech.

Małgorzata Strąg – sopran o ciepłej, aksamitnej barwie i nietuzinkowej urodzie amantki, pełnej energii która dzieli się z publicznością podczas spektakli i koncertów zarówno w kraju jak i za granicą. Brawurowy debiut miał miejsce na deskach Operetki Śląskiej w Gliwicach, a lata pracy jako solistka w tymże teatrze, zaowocowały ponad dwudziestoma pierwszoplanowymi partiami w spektaklach operetkowych i musicalowych J.Straussa, F.Lehara, E.Kalmana, C.Zellera, R.Frimla, J.Kandera, G.Gershwina i wielu innych. Doskonaląc swój warsztat wokalny pod okiem znakomitego, światowej sławy śpiewaka Aleksandra Teligi odkryła, że doskonale czuje się w gatunku operowym mistrzów G.Verdiego, G.Bizeta, G.Pucciniego. W swojej działalności nie ogranicza się wyłącznie do repertuaru klasycznego, ale z powodzeniem wykonuje piosenki filmowe i kabaretowe. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele nagrań dla radia i telewizji, płyty CD  i DVD. Uświetniła wiele festiwali :Viva il canto w Cieszynie – Dyrektor Małgorzata Mendel, Europejski Młodzieżowy Festiwal Muzyczny ,,Gloria” w Supraślu – Dyrektor Aleksander Teliga,  Ave Maria w Czeladzi – Dyrektor Sławomir Pietras. Od pięciu lat stale współpracuje z zespołem „Amadeus Trio”.

Łukasz Iskrzycki – klarnet, Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu. W 1988 roku powstaje z jego inicjatywy kostiumowy zespół „Amadeus Trio” obecnie koncertujący w Polsce oraz wielu krajach Europy Zachodniej. W 1992 założyciel Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej „Delta Sinfonieta”. Doraźnie współpracuje z Bielską Orkiestrą Kameralną oraz Ponticello a także z Triem kameralnym im. G.F.Tellemana. Jest pedagogiem klasy klarnetu w PSM w Bielsku-Białej.

Tomasz Gmyrek – klarnet, Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie klarnetu. Stale współpracuje  z Bielską Orkiestrą Kameralną. Od 1992 roku nauczyciel klarnetu w PSM w Bielsku Białej. W tym czasie na studiach robi drugi kierunek w specjalności gry na saksofonie który kończy z wyróżnieniem. Jest też pedagogiem w PSM w Cieszynie gdzie prowadzi klasę saksofonu. Jest muzykiem wszechstronnym zarówno grając muzykę klasyczną jak i rozrywkową. Współpracuje z zespołami muzyki klasycznej oraz różnymi zespołami rozrywkowymi.

Tomasz Małkowski – fagot, Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie fagotu. Od 1994 roku zajmuje się artystyczną i menadżerską stroną zespołu „Amadeus Trio”, która jest jego głównym zajęciem.Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi między innymi Strauss Capelle Kwintet.

Dariusz Micorek
– fortepian, Absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu  którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie pracuje jako nauczyciel w klasie fortepianu i akompaniator w PSM w Bielsku-Białej i na Krakowskiej AM. Prowadzi działalność koncertową jako solista i kameralista. Jest laureatem Grand Prix podczas „International Master Competition for Music Teachers”(Warszawa 2013) w kategorii kameralistyka wraz z saksofonistą Piotrem Feledykiem oraz w kategorii solista.

Joanna Iskrzycka
– instrumenty perkusyjne, Absolwentka Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji. W latach 1993-1996 pracowała w Operze Krakowskiej na instrumentach perkusyjnych. Obecnie zajmuje się działalnością pedagogiczną oraz współpracuje z różnymi zespołami kameralnymi między innymi Amadeus Trio oraz Trio G.F.Tellemana.

koncert noworoczny plakat