08
Grudnia
2019

Koncert Świąteczny

Tegoroczne Zamkowe Wieczory Muzyczne zakończyliśmy koncertem świątecznym „Znów mnie znajdziesz pod choinką” w wykonaniu Basi Stępniak Wilk, której towarzyszył znakomity zespół w składzie: fortepian – Jasiek Kusek, kontrabas –Michał Braszak, fagot, melodica, EWI, cajon – Paweł Solecki oraz perkusjonalia – Gertruda Szymańska.

W koncercie usłyszeliśmy teksty wyłącznie autorstwa Basi Stępniak Wilk i premierowe utwory z nowej płyty „Piosnek Krzynkę pod Choinkę”.

Basia Stępniak Wilk – w tym roku minęło 25 lat od chwili, kiedy młoda śpiewająca autorka Basia Stępniak otrzymała główną nagrodę Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, a chwilę później wygrała – Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie (otrzymała też wówczas Nagrodę im. W. Bellona, przyznawaną najlepszym autorom). Pochodząca z Lublina artystka od lat mieszka w Krakowie, i z tym miastem związała swoje życie zawodowe, artystyczne i prywatne. Jest cenioną artystką zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru. Imponującą listę nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom wieńczy prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego.