Maja

Konkurs Plastyczny – Oświęcim w legendzie

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „OŚWIĘCIM W LEGENDZIE” w ramach X Jarmarku Kasztelańskiego organizowanego 5 maja 2019 r.

Podczas każdego jarmarku Muzeum przygotowuje ofertę dla dzieci do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Organizuje konkursy m.in. teatralne, wokalne, artystyczne.

Tym razem swoją wiedzę o dziejach naszego miasta i historii zamku, wyrazi w pracach plastycznych najmłodsza grupa mieszkańców Oświęcimia, dzieci z grup „zerowych” oraz klas I – III szkół podstawowych.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykreować własną interpretację wybranego tematu, ma być to praca grupowa wykonana w dowolnej technice (farby, kredki, pastele, rysunek lub kolaż).

UWAGA!

W związku z licznymi zapytaniami w kwestii rozmiaru pracy konkursowej organizator zdecydował o zmianie rozmiarów:

format minimalny 100cm x 140cm (dwa bristole)

format maksymalny  200cm x 140cm (cztery bristole)

Tematy do wyboru:

• Oświęcim w legendzie;
  • 10 lat Jarmarku Kasztelańskiego;
  • Samochodem Praga-Oświęcim ulicami miasta;
  • Bona w Zamku oświęcimskim z orszakiem ślubnym;
  • Para książęca – Władysław i Eufrozyna.

Prace należy nadsyłać do dnia 18 kwietnia 2019 r.

Uroczyste ogłoszenie laureatów oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas X Jarmarku Kasztelańskiego w dniu 5 maja 2019 r. na Rynku Głównym. Wybrane prace zostaną zaprezentowane na wystawie w RATUSZU podczas trwania jarmarku.

Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody!

Szczegółowe informacje w regulaminie w linku poniżej.

Regulamin KONKURS PLASTYCZNY X Jarmark Kasztelański