Września

Ludzie listy piszą… otwarcie wystawy

W listopadzie 2018 roku przypada jubileusz 200-lecia poczty w Oświęcimiu. Decyzją Komory Nadwornej w Wiedniu ustalono, że otwarcie stacji pocztowej w Oświęcimiu odbędzie się 1 listopada 1818 r. zgodnie z rozporządzeniem władz austriackich.

Z okazji jubileuszu Muzeum Zamek w Oświęcimiu przygotowało wystawę czasową „Ludzie listy piszą….200 lat poczty w Oświęcimiu”, poświęconą historii poczty oświęcimskiej.

Otwarcie wystawy nastąpiło w dniu 6 września 2018 r. Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Klubu Filatelistów i Numizmatyków im. A. Orłowskiego mających swoją siedzibę w Oświęcimskim Centrum Kultury, a szczególnie Józefa Gonciarczyka.

Na ekspozycji zaprezentowano muzealia udostępnione przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, prywatnych kolekcjonerów: Józefa Gonciarczyka, Łukasza Szymańskiego, Anny Kamińskiej. Historię poczty w Oświęcimiu wzbogacają także eksponaty z Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Wystawę będzie można zwiedzać do 25 listopada 2018 r.