20
Maja
2017

Noc Muzeów 2017

Zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów w Oświęcimiu.

Do nocnego zwiedzania w naszym mieście zaprasza Muzeum Zamek, Muzeum Żydowskie i Synagoga, Stowarzyszenie Romów w Polsce, Zakład Salezjański im. ks. Bosko w Oświęcimiu oraz Zgromadzenie Córek Matki Bożej Bolesnej Siostry Serafitki. Każda jednostka przygotowała dla zwiedzających wiele atrakcji.

Organizatorem nocy jest także Urząd Miasta w Oświęcimiu.

Muzeum Zamek zaprasza  w swoje progi od godziny 17.00 – 24.00.

  • Zwiedzanie indywidualne ekspozycji stałych muzeum – Archeologii, „W Królewskim Mieście Oświęcimiu”, wystawy czasowej „Na bursztynowym szlaku” oraz wieży zamkowej.

 

  • Grupę Rekonstrukcji Historycznej MILITES spotkać będzie można w wieży zamkowej. Zaprezentują średniowieczne życie codzienne, uzbrojenie, kuchnię i rzemiosło.

 

  • g. 20.00 – spektakl Teatru Rozrywki Trójkat „Dawno dawno temu…”

Jest to spektakl uliczny w konwencji średniowiecznego widowiska jarmarcznego, oparty na autorskim scenariuszu, powstałym na motywach średniowiecznych, w tym także polskich legend i wątków historycznych, przedstawionych w niekonwencjonalny i zabawny sposób. Trzy postaci spotykające się w karczmie (karczmarka, rybałt i bezrobotny giermek) inscenizują różne, zarówno prawdziwe, jak i zmyślone wydarzenia.

Spektakl zawiera elementy interakcji z widzami, muzykę na żywo (lira korbowa, mandola, flet, drumla), średniowieczne kostiumy, duże formy animowane (smoki), lalki, elementy żonglerki i zabawy z publicznością.

  • Wspólnym przedsięwzięciem organizatorów Nocy Muzeów w Oświęcimiu jest Gra Miejska „Oświęcim – jedno miasto, wiele historii”.

Zgłoszenia: gra-oswiecim@world.pl, tel. 732 980 888 (grupy mogą liczyć maksymalnie 5 osób, a w grze może uczestniczyć do 20 grup). Zgłoszenia przyjmowane będą do 18 maja lub do wyczerpania miejsc (o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń).

ZAPRASZAMY,  wstęp wolny!

Szczegółowy program NOCY MUZEÓW wszystkich instytucji:

http://web.um.oswiecim.pl/oswiecim/?q=content/noc-muzeow-w-oswiecimiu-1

Noc2017_fb