10
Styczeń
2019

Bez Szkolnej Ławy – warsztaty

Muzeum Zamek w Oświęcimiu od 2014 roku prowadzi cykl całorocznych warsztatów edukacyjnych BEZ SZKOLNEJ ŁAWY. Zajęcia skierowane są do dzieci z przedszkolnych grup zerowych i uczniów szkół podstawowych. Oferta z roku na rok wzbogacana jest o nowe tematy i projekty.

Warsztaty związane są z tematyką historyczną, w tym historią miasta Oświęcim oraz etnograficzną. Zajęcia mają na celu rozbudzenie wyobraźni i twórczej kreatywności uczestników, zachęcenie do poznawania dziedzictwa miasta Oświęcim, pielęgnowania zwyczajów i obrzędów oraz dostarczania wiedzy i informacji na temat dziejów Polski i świata. Warsztaty składają się zawsze z dwóch części: merytorycznej z prezentacją multimedialną oraz plastycznej – twórczej.

Zapisy będą przyjmowane od 7 stycznia 2019 r. pod numerem tel. 33 / 842 – 44 – 27(obowiązuje wcześniejsza rezerwacja).

Każde zgłoszenie telefoniczne należy potwierdzić wysyłając formularz zgłoszeniowy na adres mailowy: kasia.krajewska@muzeum-zamek.pl

Oferta dla szkół podstawowych (do pobrania):

BEZ SZKOLNEJ ŁAWY 2019 -OFERTA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

formularz zgłoszenia szkoły podstawowe

Oferta dla przedszkoli (do pobrania):

BEZ SZKOLNEJ ŁAWY 2019 – OFERTA DLA PRZEDSZKOLI

formularz zgłoszenia przedszkola

Zapraszamy także na lekcje muzealne w RATUSZU, drugim oddziale Muzeum Zamek w Oświęcimiu, tamaty lekcji znajdziecie Państwo w zbiorczej ofercie Bez Szkolnej Ławy.

Oprócz lekcji muzealnych, zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne do zwiedzania wystawy stałej „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia”, która znajduje się w Ratuszu (Rynek Główny 2). Wystawa ukazuje w ciekawy, nowoczesny, interaktywny sposób 800 lat historii naszego miasta.

Zainteresowane grupy prosimy o rezerwację pod numerem telefonu +48/787-915-911.