Finisaż wystawy

Finisażem wystawy „Duszą i sercem malowane” zakończyła się kolejna odsłona twórczości artystów RSTK „Grupa na Zamku”.

Wystawa prezentowana była w sali wystawowej w Ratuszu od 12 września, a będzie można ją jeszcze oglądać do 3 listopada.

Natomiast z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości artyści już zapraszają na prezentację nowych prac o szeroko pojętej tematyce niepodległościowej. Szczególnie zapraszamy w dniu 11 listopada do zwiedzania tej patriotycznej wystawy w Ratuszu.

W grudniu tematem będzie piękny czas Bożego Narodzenia, oprócz obrazów, rzeźb, zielonej choinki, członkowie stowarzyszenia przedstawią ozdoby i dekoracje świąteczne.

Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” to pasjonaci, ludzie wrażliwi na piękno, artyści amatorzy. Od 30 lat tworzą i promują miasto Oświęcim, są ambasadorami piękna ziemi oświęcimskiej, stale obecni w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Stowarzyszenie organizuje warsztaty, plenery, konkursy, uczestniczy w festynach, corocznym Jarmarku Kasztelańskim, Święcie Miasta Oświęcim, współpracuje z instytucjami miejskimi we wspólnych przedsięwzięciach.