Idą Święta wernisaż

Choć za oknem zimy nie widać, na obrazach twórców z grupy RSTK można podziwiać białe pejzaże, krajobrazy, ośnieżone drzewa i domy, wesołe bałwany i portret Św. Mikołaja.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza do Ratusza do zwiedzania wystawy czasowej Idą Święta. To kolejna odsłona twórczości członków Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury „Grupa na Zamku”, tematem jest piękny czas Bożego Narodzenia, oprócz obrazów, rzeźb, zielonej choinki, członkowie stowarzyszenia przedstawiają własne ozdoby i dekoracje świąteczne.

Wystawę –Idą Święta – można zwiedzać do końca stycznia 2020 r.

Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” to pasjonaci, ludzie wrażliwi na piękno, artyści amatorzy. Od 30 lat tworzą i promują miasto Oświęcim, są ambasadorami piękna ziemi oświęcimskiej, stale obecni w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Stowarzyszenie organizuje warsztaty, plenery, konkursy, uczestniczy w festynach, corocznym Jarmarku Kasztelańskim, Święcie Miasta Oświęcim, współpracuje z instytucjami miejskimi we wspólnych przedsięwzięciach.

Relacja z otwarcia wystawy: