Igrzyska Historyczne – konkurs

Muzeum Zamek w Oświęcimiu organizując Jarmark Kasztelański,  każdego roku angażuje młodych mieszkańców miasta do aktywnego udziału w tym wydarzeniu. Organizowane są konkursy plastyczne, teatralne, wokalne które rozwijają wyobraźnię i ciekawość wśród uczniów, zachęcają do pogłębiania wiedzy o historii Oświęcimia i świadomego promowania swojego miasta.

W tym roku podczas X edycji Jarmarku Kasztelańskiego zapraszamy na IGRZYSKA HISTORYCZNE. Konkurs odbędzie się 5 maja 2019 r. na scenie na Rynku Głównym. Będzie to turniej wiedzy o ważniejszych wydarzeniach i postaciach z historii miasta, jego zabytkach oraz znajomości współczesnego Oświęcimia.

Do konkursu zgłosiło się 17 grup z kat. 1, czyli uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych oraz 8 grup z kat. 2  – uczniowie z klas VII-VIII i z 3 gimnazjum. W związku z tak dużą ilością chętnych w kat. 1, w Muzeum Zamek w Oświęcimiu przeprowadzone zostaną eliminacje w dniu 25 kwietnia od godziny 10.00.

Wszyscy zgłoszeni uczestnicy konkursu biorą udział w studyjnym zwiedzaniu Ratusza z przewodnikiem, otrzymują także materiały merytoryczne, które pomogą w przygotowaniach do Igrzysk Historycznych.