Polska Niepodległa

W ten szczególny weekend  na Rynku Głównym, tuż przy muzeum RATUSZ od wczesnych godzin przedpołudniowych gromadzili się mieszkańcy miasta aby wziąć udział w miejskich obchodach Odzyskania Niepodległości przez Polskę i marszu niepodległości, który rozpoczął się o godzinie 11.11.

Muzeum RATUSZ w tym dniu odwiedziło bardzo wielu mieszkańców i turystów,  którzy na wystawie „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia” mogli znaleźć informacje dotyczącej wybuchu I wojny światowej – ukazujące nadzieje i wielkie zaangażowanie mieszkańców Oświęcimia w działania na rzecz niepodległości i pomoc legionistom.

W części poświęconej okresowi międzywojennemu dużą uwagę zwracał wirtualny narrator – ówczesny burmistrz Roman Mayzel, który opowiada o dziejach Oświęcimia, budowaniu i rozkwicie miasta.

Fotorelacja z wydarzenia: