Praga Baby

„Wojaż Maybe?  Praga Baby!”

Do Ratusza „wjechał” samochód zakupiony specjalnie jako element tworzącej się wystawyW przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia”. Praga – Oświęcim model Baby z 1936 r., pochodzący z firmy Zjednoczone Fabryki Samochodów został odrestaurowany i będzie dużą atrakcją dla zwiedzających wystawę. Dzięki wirtualnej aplikacji będzie można wyruszyć w podróż ulicami dawnego Oświęcimia i podziwiać miasto zza szyb oryginalnego samochodu.

Budynek Ratusza nie jest duży więc wniesienie na pierwsze piętro samochodu było dużym wyzwaniem dla tworzących ekspozycję. Jedynym sposobem było wprowadzenie auta w częściach, wkrótce rozpocznie się montaż elementów i przystosowanie pojazdu jako obiektu interaktywnego wystawy.

Zapraszamy na otwarcie Ratusza już 20 lipca 2018.