Sztuka bliżej nas. Oświęcim z innej perspektywy

Muzeum Zamek w Oświęcimiu oraz Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury „Grupa na Zamku” zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuka bliżej nas. Oświęcim z innej perspektywy”.

Otwarcie odbędzie w dniu 18 lipca o godzinie 17.00 w sali wystawowej w RATUSZU.

Grupa artystów zaprezentuje prace wykonane podczas VI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego 2019 (Spytkowice-Lipowa).

RSTK „Grupa na Zamku” to pasjonaci, ludzie wrażliwi na piękno, artyści amatorzy. Od 30 lat tworzą i promują miasto Oświęcim, są ambasadorami piękna ziemi oświęcimskiej, stale obecni w życiu kulturalnym i społecznym miasta. Stowarzyszenie organizuje warsztaty, plenery, konkursy, uczestniczy w festynach, corocznym Jarmarku Kasztelańskim, Święcie Miasta Oświęcim, współpracuje  z instytucjami miejskimi we wspólnych przedsięwzięciach.

Nowe Miejsce – Nowa Przestrzeń – w sali ekspozycyjnej w Ratuszu twórcy z RSTK planują prezentować swoją twórczość co miesiąc w innej odsłonie, nowe tematy, nowy wyraz artystyczny i charakter prac. Oprócz obrazów, rzeźb, grupa pragnie pochwalić się również swoim dorobkiem literackim.

Wystawę można zwiedzać już od 2 lipca w godzinach otwarcia muzeum Ratusz ( okres letni lipiec – sierpień g. 10.00 -20.00) w poniedziałki nieczynne.