Warsztaty i lekcje muzealne

Okres wakacyjny to także dobry czas na zwiedzanie Ratusza i nie tylko. Drugi oddział Muzeum Zamek zaprasza do udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych, skierowanych do grup szkolnych, przedszkolnych i półkolonii, zachęcamy do kontaktu z nami (Muzeum Ratusz, Rynek Główny 2, tel. +48 787 915 911, email: agata.michalek@muzeum-zamek.pl).

Lekcje muzealne w Ratuszu odbywają się na wystawie stałej pt. „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia”, dzięki tej przestrzeni możemy poruszyć wiele tematów, okresów historycznych i wydarzeń związanych z naszym miastem i ojczyzną.

Oferujemy także zajęcia warsztatowe na których oprócz ciekawych informacji, można dotknąć historii przymierzając suknie, czepiec lub hełm rycerski, albo sprawdzić czy duży, czy też mały jest oświęcimski halerz. Zajęciom towarzyszą również zajęcia plastyczne.

Poniżej tematy zajęć:

„Niełatwo być księciem, niełatwo być księżną…”

„Ile to kosztuje? O wartości pieniądza na przestrzeni wieków”

„W średniowiecznym mieście”

„Dziś pora iść pod broń”

„Emigracja”

„Wyprodukowane w Oświęcimiu”

„Oświęcimskie kamieniczki”

„Zgromadzenia zakonne w Oświęcimiu”

Szczegółowa oferta edukacyjna do pobrania poniżej.

BEZ SZKOLNEJ ŁAWY – RATUSZ

Bez szkolnej ławy 2019 formularz zgłoszenia