Rzeczy z Duszą – II targowisko staroci

W ramach Jesieni Oświęcimskiej Muzeum Zamek organizuje targowisko staroci „Rzeczy z Duszą”. Na dziedzińcu zamkowym prezentowane są stoiska hobbystów i kolekcjonerów oferujących m.in.  stare przedmioty użytku codziennego, białą broń, meble, monety, obrazy, zegary, porcelanę itp.

II Targowisko Staroci odbędzie się 20 września 2015 (niedziela) w godzinach 10.00 – 17.00.

Niepowtarzalny klimat dawnych targowisk, miejskiego handlu,  nada imprezie muzyka uliczna w wykonaniu kapeli podwórkowej „Śląskie Bajery” z Ornontowic. Zespół który uprawia muzykę „podwórkową”, co podkreśla instrumentalny skład oraz tematyka piosenek. Muzycy zespołu od samego początku postawili na bogaty wielogłosowy wokal, który z czasem stał się cechą charakterystyczną i atutem zespołu. Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy czasowej „NA STRYCHU ZNALEZIONE”, związanej z tematyką kolekcjonerstwa.

UWAGA KOLEKCJONERZY, HOBBYŚCI !

Rzeczy z duszą – targowisko staroci

Zapraszamy lokalnych i nie tylko kolekcjonerów do udziału w targu staroci.

Chętnych, którzy chcą wystawić swoje zbiory na targu, prosimy o zgłoszenia – kontakt z muzeum tel. 33 842 44 27.

Wystawa kolekcjonerska „NA STRYCHU ZNALEZIONE”

Zapraszamy  wszystkich miłośników i pasjonatów historii gromadzących różnorodne pamiątki z przeszłości do zaprezentowania  najcenniejszych, najciekawszych i najbardziej osobliwych obiektów z Państwa  kolekcji w salach ekspozycyjnych Muzeum.

Hobbystów i kolekcjonerów pragnących podzielić się swoją pasją i zbiorami z szerszą publicznością udostępniając je na wystawę, prosimy o zgłoszenia do 15 lipca 2015 r. pod numer  tel. 33 842 44 27 w. 41.

Wystawa planowana jest  w Muzeum Zamek od 20.09 – 22.11.2015 r.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.