21
Października
2019

Seminarium dla nauczycieli

Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza nauczycieli szkolnych i przedszkolnych do udziału w seminarium „SZTUKA ŁĄCZENIA – EDUKACJA W MUZEUM”, które odbędzie się 21 października 2019 roku.

Edukacja muzealna to jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania współczesnych muzeów. Muzea, poprzez posiadanie licznych eksponatów i wystaw, mają ogromny potencjał dydaktyczny, który można wykorzystać, by ciekawie i interaktywnie przedstawić historię, kulturę oraz tradycję ludową, a tym samym zachęcić dzieci i młodzież do nauki i odkrywania otaczającego ich świata.

Muzeum Zamek w Oświęcimiu, od początku swojej działalności, podkreśla dydaktyczną rolę edukacji muzealnej w kształtowaniu poczucia tożsamości regionalnej, pozytywnych postaw szacunku i tolerancji oraz kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Edukacja muzealna łączy aspekt poznawczy, naukowy, wychowawczy umożliwiając niestandardowe spojrzenie na historię, kulturę i tradycję.

Seminarium odbędzie się 21 października 2019 roku, w godzinach 10.00 – 14.00 w Muzeum Zamek w Oświęcimiu, ul. Zamkowa 1.

Udział w seminarium  jest bezpłatny, uczestnicy otrzymają certyfikaty.

Program seminarium:

10.00 Wykład dr hab. Katarzyny Barańskiej, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego – Edukacja muzealna;

10.45 Prezentacja całorocznej oferty edukacyjnej Muzeum Zamek oraz oddziału Ratusz;

11.30 Przerwa kawowa;

12.00 Zwiedzanie wystawy czasowej „Nikt nie wierzył… a jednak wojna” oraz Muzeum Ratusz.

Zgłoszenia należy przesyłać do 18 października 2019 roku na adres muzeum@muzeum-zamek.pl

Fotorelacja z seminarium: