Słonie dla Pokoju – letnie warsztaty

Słonie dla Pokoju

Oświęcim – miasto pokoju,  uczestniczy w projekcie pt. „Słonie dla Pokoju”, którego pomysłodawczynią i główną inicjatorką jest Rose Marie Gnausch. www.elephantsforpeace.com

Projekt „Słonie dla Pokoju” przypomina o tym, że większość ludzi na świecie pragnie pokoju. Idea samej akcji opiera się na wykorzystaniu formy i kształtu słonia jako symbolu pokoju. Zwierze to symbolizuje mądrość i mimo swej siły pokojowo współżyje z innymi gatunkami na ziemi, będąc też symbolem łagodności.

8 czerwca 2011r. „Słonie dla Pokoju“ zawitały  do Kolonii, gdzie odpoczną w swej podróży, której celem jest nasze miasto Oświęcim.

Od 1 – 5 września 2011 r. SŁONIE dotrą do Oświęcimia do Miejskiej Biblioteki Publicznej gdzie odbywać się będą liczne imprezy związane z tym projektem oraz dyskusja panelowa, w czasie której będzie można zobaczyć dotychczas zebrane SŁONIE i filmy. Będzie także można przynieść, zaprezentować i wysłać w dalszą podróż własne „słonie pokoju“. Wystarczy wykonać pracę, której tematem jest słoń. Prace będą podróżować dookoła świata, szerząc przesłanie pokoju.

Muzeum Zamek również weźmie udział w tym pokojowym  przedsięwzięciu.      Przeprowadzone będą na zamku warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Ze słoniem dookoła świata”. Wspólnie wykonamy „zamkowego słonia pokoju” , który wyruszy w dalszą drogę z wystawą „Słonie dla Pokoju” , a kolejne planowane przystanki  w podróży SŁONI  to Stambuł i Izrael.

Warsztaty odbywać się będą  od 11 – 15 lipca w godz. 10.00–12.00, są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona (do 25 osób dziennie).
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna. (33 842 44 27)