22
Październik
2015

STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW

Muzeum Zamek w Oświęcimiu w ramach Zamkowych Wieczorów Muzycznych zaprasza na recital  Agnieszki Grochowicz – krakowskiej wokalistki, autorki tekstów i muzyki, reprezentującej gatunek piosenki literackiej.

Recital odbędzie się 25 października 2015 r. o godzinie 17.00 w sali reprezentacyjnej muzeum. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie muzeum.

UWAGA, BILETY WYPRZEDANE!!!

Zobacz zdjęcia z koncertu:

Koncert „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” to piosenki najsłynniejszych nieżyjących twórców piosenki – m.in Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Jacka Kaczmarskiego, Grzegorza Ciechowskiego, Bułata Okudżawy, Taty Kazika.

Projekt jest próbą ocalenia od zapomnienia twórczości i postaci Wielkich Nieobecnych, których słowa na zawsze stały się częścią kultury polskiej. To opowieść człowieka nadwrażliwego na życie, pokonującego regularnie drogę z piekła do nieba i z powrotem, pisana piosenkami wybitnych twórców.

Wokalistce towarzyszy zespół znakomitych wielokrotnie nagrodzonych profesjonalnych muzyków pod kierownictwem Jarosława Olszewskiego.

Grochowicz

Agnieszka Grochowicz

Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, współpracuje z czołówką polskich kompozytorów piosenki: Zygmuntem Koniecznym, Andrzejem Zaryckim, Ewą Kornecką, Januszem Grzywaczem, Mirkiem Czyżykiewiczem, Hadrianem Tabęckim i najzdolniejszymi kompozytorami młodego pokolenia.

Koncertowała w Piwnicy pod Baranami (indywidualne recitale, udział w jubileuszu Zygmunta Koniecznego, doroczny koncert dla Piotra S. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Loch Camelot, na Zamku w Niepołomicach, w Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy, Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie, tamże w Staromiejskim Domu Kultury, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Klubie Kultury Saska na Brukselskiej oraz Domu Kultury Stokłosy, Ośrodku Kultury w Jeleniej Górze, Kętach, Żninie, Towarzystwie Przyjaciół Puław, w Teatrze im Modrzejewskiej w Legnicy i wielu, wielu innych.

Przez wiele lat była członkiem krakowskiej piwnicy artystycznej Loch Camelot.

Uczestniczka dorocznych Nocy Poezji organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa pod egidą Prezydenta Miasta, gdzie dorocznie promuje projekty piosenki artystycznej.

Jej nagrania były prezentowane w Trójce, Radio Kraków, Radio Egida, Radio Szczecin, Radio Merkury, Radio Koszalin, Radio Lublin etc. Jej piosenka „Kołysanka Niestosowne Sny” osiągnęła 1 miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków.

Laureatka licznych festiwali piosenki artystycznej oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.  Autorka tekstów dla innych wykonawców, m.in. z krakowskiej Piwnicy pod Baranami (Kamila Klimczak), Loch Camelot (Jaga Wrońska). Jej piosenkę nagrał również Artur Andrus w duecie z krakowską wokalistka Agnieszka Rosnerówną.

AGrochowicz_plakat