2
Października
2017

Trasa dla Bobasa

„…Zapewne każdy kto choć raz wybrał się ze swoim dzieckiem do muzeum poczuł na własnej skórze zakłopotanie związane z licznymi pytaniami malucha, na które ciężko było odpowiedzieć. Jak w przystępny, ciekawy i prosty sposób przekazać dziecku tajemnice skrywaną przez czasem zupełnie niepozornie wyglądające muzealne eksponaty? – mamy na to sposób…”

Muzeum Zamek Oświęcimiu przyłączyło się do opracowania projektu Fundacji „Trasa dla Bobasa” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura-Interwencje 2017”.

Celem projektu jest zachęcenie rodziców do zwiedzania obiektów muzealnych wspólnie z dziećmi. Przygotowany został przewodnik rodzinny, który ma pomóc w sposób ciekawy i zabawny oprowadzić rodzinę po ekspozycji muzealnej.

Oprócz naszego muzeum do projektu dołączyły się także inne: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Ziemi Bieckiej, Muzeum Górali i Zbójników w Rabce Zdrój, Muzeum Fonografii w Niepołomicach oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Zapraszamy do odwiedzania wszystkich muzeów, rozwiązywania zagadek, wykonywania interesujących zadań, do zabawy z historią.

W Muzeum Zamek w Oświęcimiu bezpłatny przewodnik jest dostępny od października. Zapraszamy.

Projektowi towarzyszy konkurs z nagrodami. Szczegóły na stronie internetowej fundacji – https://www.trasadlabobasa.pl/legenda/218