Zamkowe Wieczory Muzyczne – koncert akordeonowy

Muzeum Zamek w Oświęcimiu koncertem akordeonowym w wykonaniu Pawła Nowaka  rozpoczęło cykl  Zamkowych Wieczorów Muzycznych.

W repertuarze muzyka znalazły się m.in. kompozycje Bacha, Scarlattiego, Haydna, Rossiniego.

Publiczność przybyła na koncert, oprócz niezwykłych doznań muzycznych płynących z „duszy” akordeonu poznała miłość i pasję jaką Paweł Nowak darzy instrument.

Poza działalnością koncertową muzyk zajmuje się także popularyzacją akordeonu. Posiada niespełna 200 eksponatów z całego świata, niektóre z nich są jedynymi egzemplarzami na świecie, najstarsze pochodzą z lat 20. XIX wieku. Ta jedna z nielicznych w Europie kolekcji  stanowi pierwsze w Polsce muzeum akordeonu, które od listopada 2010 r. znajduje się w Kościerzynie.

Jest  autorem audycji „Jazz na akordeon”, która stale emitowana w Radiu Gdańsk. Jest także dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego „Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe” w Sulęczynie na Kaszubach.

Koncert odbył się  2 lipca 2011r. o godzina 18.00 w sali reprezentacyjnej muzeum.