Zamkowe Wieczory Muzyczne – koncert noworoczny

Muzeum Zamek w Oświęcimiu z cyklu Zamkowe Wieczory Muzyczne zaprasza na koncert noworoczny „Z CHOINKĄ W TLE” w wykonaniu zespołu kameralnego Trio Appassionata.

Koncert noworoczny to wspaniałe muzyczne spotkanie przy choince, podczas którego muzycy zaprezentują najpopularniejsze melodie świata, nawiązujące do radosnego okresu Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wieczór wzbogacą interesujące zapowiedzi wykonywanych utworów, pełne ciekawostek, anegdot i niespodzianek.

Zobacz zdjęcia z koncertu:

Zapraszamy na jeden z dwóch koncertów w dniu 6 stycznia 2014 o godzinie 16.30 lub 19.00.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w sekretariacie muzeum od 16 grudnia 2013 r. w godzinach otwarcia muzeum.

KN1 KN5 KN6 KN16 KN19 KN20 KN23 KN24 KN25

Trio Appassionata to niebywale rzadko spotykany skład instrumentalny (fortepian – skrzypce – akordeon), doskonałe, perfekcyjne i rozbudowane autorskie aranżacje Klaudii Krause, pozwalają przy pomocy trzech instrumentów uzyskać brzmienie orkiestrowe. Tego wieczoru do Tria Appassionata dołączą instrumenty perkusyjne, które dodatkowo wzbogacą prezentowane utwory.

Zespół powstał w marcu 2008 roku. Jego nazwa wskazuje na wielką pasję z jaką członkowie zespołu podchodzą do wspólnego muzykowania. Nietypowy skład, profesjonalne wykonania w ciekawych interpretacjach, autorskie aranżacje oraz interesująca konferansjerka to cechy charakterystyczne zespołu. W swych koncertach oferują zarówno muzykę klasyczną, jak i znane melodie filmowe, musicalowe, standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej.
Na repertuar zespołu składa się kilkanaście programów. Każdy z nich stanowi zamkniętą całość pod względem tematycznym, stylistycznym lub historycznym. Wszystkie wykonywane przez Trio Appassionata utwory mają autorskie aranżacje.

Wykonawcy:

36-PRZYCIĘTE-do-oferty-kwadratKLAUDIA KRAUSE – fortepian, aranżacja
Absolwentka Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Katowicach. Autorka szeregu aranżacji na zespoły kameralne i orkiestrowe. Pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej w zakresie przedmiotów teoretycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu w charakterze akompaniatora. Twórca aranżacji wszystkich utworów wykonywanych przez Trio Appassionata.

Lukasz-kwadratŁUKASZ GRABIŃSKI – skrzypce
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta Fundacji Gustava Mahlera. Od 2003 roku muzyk Filharmonii Śląskiej i nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od 2011 roku na stanowisku kierownika sekcji instrumentów strunowych. Współpracuje z wieloma zespołami kameralnymi, m.in. Śląską Orkiestrą Kameralną i Rudzką Orkiestrą Kameralną.

Mirek-do-oferty-kwadratMIROSŁAW KRAUSE – akordeon
Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat konkursów akordeonowych. Animator kultury i prelegent. Autor i realizator szeregu muzycznych projektów. Od 1990 roku pedagog Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – od września 2007 roku na stanowisku dyrektora. W roku 2012 za działalność kulturalną odznaczony tytułem „Kamrat Rudzki”.

GOŚCINNIE Z TRIO APPASSIONATA wystąpi:

Bez tytułuPIOTR LIPIŃSKI – perkusja

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek zespołu DONEGAL, pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowskich Górach.

Appassionata_logo_white

plakat koncert noworoczny