Grudnia

Znów mnie znajdziesz pod choinką – koncert

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas na który czekamy z utęsknieniem każdego roku. Muzeum Zamek w Oświęcimiu pragnąc wprowadzić Państwa w przedświąteczny nastrój zaprasza na koncert „Znów mnie znajdziesz pod choinką” w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk z zespołem.

Koncert odbędzie się 8 grudnia 2019 o godzinie 17.00, bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum Zamek  (ul. Zamkowa 1) i w Ratuszu (Rynek Główny 2).

W autorskich piosenkach, niekiedy pastorałkach, Basia Stępniak-Wilk przekonuje nas, że Święta Bożego Narodzenia to nie tylko próba zbliżenia się do Nowonarodzonego, ale także do siebie nawzajem. Śpiewa – to lirycznie, to z przymrużeniem oka – o tym, że pod choinką można znaleźć prezenty, choćby słodko – gorzką „Bombonierkę”, ale można też znaleźć miłość drugiej osoby, miłość wyrażoną nawet samą jej obecnością. A jeśli trafi się samotność, to zawsze tuż obok unoszą się anioły, które wytrwale i skutecznie pracują nad prostowaniem naszych ścieżek.

Basia Stępniak-Wilk – ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Imponującą listę nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom wieńczy prestiżowa Nagroda Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego. Pierwsze szlify Basia zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana – zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru.

„Znów mnie znajdziesz pod choinką”, muzyka Basia Stępniak-Wilk, Aleksander Brzeziński, Andrzej Zarycki, słowa Basia Stępniak-Wilk.

Wykonawcy:

śpiew – Basia Stępniak-Wilk