lipca

Światowe Dni Młodzieży na Zamku

Światowe Dni Młodzieży w Oświęcimiu.

Oświęcim przygotowuje się na przyjęcie kilku tysięcy pielgrzymów m. in. z Włoch, Holandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Słowacji, RPA, którzy trafią do naszego miasta w ramach Diecezjalnych Dni Młodzieży, od 20 do 23 lipca, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

Dla zagranicznych gości przygotowano cztery trasy turystyczne po mieście. Jedną z nich jest zwiedzanie Muzeum Zamek, dlatego w dniach od 20 – 22 lipca muzeum będzie nieczynne dla turystów indywidualnych.

Uczestników oprowadzać będą przewodnicy, a przejście tras, wysłuchanie historii i ciekawostek o mieście, zajmie kilka godzin. Pielgrzymi będą mogli poznać zabytki świadczące o długiej historii miasta, społeczność oświęcimskich Żydów, miejsca, z którymi związane są postacie świętych i błogosławionych oraz Oświęcim – Miasto Pokoju.

Więcej informacji:

sdm fb